PL EN

Rozwiązania RS w krakowskich autobusach MPK

RS nawiązało współpracę z MPK w Krakowie. Projekt przewiduje instalację urządzeń RS do Predictive Maintenance (The Eye) dla wybranej populacji autobusów krakowskiego przewoźnika. Zainstalowane urządzenia pozwalają zbierać dane sensorowe i analizować je w czasie rzeczywistym, by z odpowiednim wyprzedzeniem przewidywać zbliżające się usterki.

Główne cele projektu to obniżenie awaryjności oraz optymalizacja zarządzania serwisem autobusów, a w konsekwencji zwiększenie niezawodności świadczonych usług oraz poprawa bezpieczeństwa pasażerów.

The Eye pozwala na identyfikacje podzespołów pojazdu, które ze względu na wysokie ryzyko awarii niezwłocznie należy wymienić podczas planowanych przeglądów. Sercem rozwiązania są algorytmy sztucznej inteligencji (deep learning). Rozwiązanie daje możliwość wymiany wiedzy (pomiędzy poszczególnymi urządzeniami) nabytej w trakcie eksploatacji (np. umiejętność przewidywania danego typu usterki). The Eye daje możliwość wykonywania obliczeń bezpośrednio na pojeździe co niweluje potrzebę dostępu do internetu oraz zwiększa cyber bezpieczeństwo.

Liczymy, że pilotażowy projekt realizowany z MPK w Krakowie otworzy nam drogę do zwiększania komfortu i bezpieczeństwa transportu publicznego nie tylko w naszym rodzimym mieście.