PL EN

RS przyśpiesza na drodze dynamicznego rozwoju

Reliability Solutions, dynamicznie rozwijająca się firma oferująca rozwiązania klasy predictive & prescriptive analytics, zrealizowała wartą 13 mln złotych rundę finansowania pozyskaną od Icos Capital, Holandia i EEC Magenta, Polska.

Reliability Solutions, spin-off Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,otrzymał 13 mln złotych od funduszy ICOS Capital oraz EEC Magenta. Otrzymane środki pozwolą na dalszy rozwój oferowanych przez firmę rozwiązań Predictive / Prescriptive Analytics, opartych na technologii głębokiego uczenia maszynowego, wykorzystywanych do zwiększania doskonałości operacyjnej w przemyśle.

Rozwiązania oferowane przez RS pomagają radzić sobie z szeregiem problemów napotykanych w nowoczesnym przemyśle – przewidzieć wszelkiego rodzaju niepożądane zdarzenia, analizować różne scenariusze rozwiązywania problemów, sugerować najbardziej optymalne finansowo rozwiązania i wreszcie – optymalizować holistycznie cały proces. Takie podejście daje zupełnie nowe możliwości i doskonale wpisuje się w ideę Industry 4.0.

Przełomowe metody opracowane przez RS pozwalają skutecznie mierzyć się z dotychczasową niską adaptacją systemów Predictive / Prescriptive Analytics przez rynek. Potężny silnik analityczny oparty o technologię sztucznej inteligencji (wykorzystujący różnorodne algorytmy, takie jak losowe lasy, XGBoost i głębokie sieci neuronowe) pozwala na automatyczne przetwarzanie ogromnych ilości danych i tworzenie zaawansowanych modeli predykcyjnych dla precyzyjnego przewidywania zdarzeń, co znacząco skraca czas wdrożenia i zapewnia skalowalność rozwiązania.

Inwestycja w Reliability Solutions jest pierwszą inwestycyją EEC Magenta – największego w Polsce funduszu corporate venture capital utworzonego przez EEC Ventures wspólnie z PFR Ventures, NCBR oraz Tauron Polska Energia w ramach programu PFR NCBR CVC.

Po udanych projektach pilotażowych i pełnych wdrożeniach rozwiązań klasy PdM w Europie Środkowej, zebrane środki finansowe zostaną wykorzystane przez firmę na rozwój i ekspansję na rynki krajów Europy Zachodniej.

Reliability Solutions został wsparty na etapie pre-seed przez Giza Polish Ventures oraz Polski Instytut Badań i Rozwoju w ramach porgramu Bridge Alfa realizowanego przez Narodowe Centrum badań i Rozwoju

Icos Capital

Icos Capital to europejska firma zarządzająca funduszami venture capital z siedzibą w Rotterdamie (Holandia), koncentrująca się na inwestycjach, które promują zrównoważony rozwój ludzi i ich środowiska. Icos Capital inwestuje ze wspólnego funduszu venture założonego we współpracy z Nouryon, Bühler Group i Royal Cosun.

EEC Magenta

EEC Magenta, spółka z grupy EEC Ventures zarządzająca funduszami venture capital o łącznej kapitalizacji 210 milionów złotych, wyspecjalizowanymi w finansowaniu cyfryzacji energetyki, przemysłu oraz gospodarki obiegu zamkniętego. Inwestorami funduszy EEC Magenta są m.in. Tauron Polska Energia, fundusze PFR Ventures oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.