PL EN

RS wybrany przez EIT Digital jako jeden z najlepszych zaawansowanych rozwiązań technologicznych w Europie

RS został wybrany przez EIT Digital, wiodącego europejskiego gracza w dziedzinie innowacji i edukacji przedsiębiorczej, jako finalista w słynnym ogólnoeuropejskim konkursie EIT Digital Challenge.

Konkurs koncentruje się na start-upach w fazie wzrostu, tzw. skalowaniach, z zaawansowanymi technologicznie produktami wykorzystującymi wyrafinowane, trudne do odtworzenia technologie cyfrowe, które napędzają cyfrową transformację.

W sumie 279 firm z 33 krajów złożyło wnioski w pięciu kategoriach, strategicznie wybranych pod kątem głównych trendów cyfrowych i europejskiego potencjału przywódczego: technologii cyfrowej, przemysłu cyfrowego, miast cyfrowych, finansów cyfrowych i cyfrowego dobrobytu. W każdej kategorii 5 najlepszych firm jest zaproszonych na ekskluzywne wydarzenie finałowe w Brukseli 6 listopada 2019 r., aby zaprezentować swoją technologię międzynarodowemu jury ekspertów złożonym z korporacji i inwestorów.

RS będzie konkurować w kategorii przemysł cyfrowy z czterema innymi europejskimi skalami zaawansowanych technologii. W każdej kategorii dwóch zwycięzców zostanie nagrodzonych i otrzyma całoroczne wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR na rozwój ich firm w Europie i poza nią. Zdobywcy pierwszych nagród w każdej kategorii otrzymają dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 EUR.

Cyfrowe wyzwanie EIT odbywa się szósty rok z rzędu. Od momentu uruchomienia w 2014 r. Do konkursu wpłynęło ogółem 2100 zgłoszeń z 35 krajów. Choć początkowo był ukierunkowany na start-upy, EIT Digital Challenge ewoluował, by stać się sztandarowym konkursem Europy w dziedzinie zaawansowanych technologii cyfrowych.